עיצוב דלתות כניסה

על מנת להשביח את עיצוב הבית ולהביאו לסטנדרטים מעולים – בחירת דלת הכניסה חייבת להיעשות תחת מכלול שיקולים, ולא להליקח כמובנת מאליה. דיירים רבים שמבקשים לצמצם בביורוקרטיה ולאפשר לעצמם זמן פנוי נוטים לבחור את דלת הכניסה הראשונה שהם רואים, בלי להיות מודעים להשלכות של מה שהם בחרו מבחינה עיצובית. אצלנו ניתן למצוא דלתות כניסה בסגנונות יווניים כמו ברודוס, מיקונוס, פיראוס וכמובן אתונה. הדלתות מגוונות מאד בעיצוב ומכילות פיתוחים וגילופים עגולים לצד מלבניים, בצבעים כהים לצד צבעים בהירים הנוטים ללבן. כיצד תבחרו את הדלתות שלכם בחוכמה, אם כן?

     

 

 

צבע הדלת מעיד על סגנון העיצוב מבחינת ציר הזמן

כשבוחנים עיצוב של מבנה על פי ציר זמן, ניתן לשייך אותו למודרניזציה או לעולם העתיק. כאשר מבנה מסוים הוא מודרני, הוא מבוסס על צבעים כמו לבן ואפור, בעוד שאם הוא שייך לעולם העיצובים העתיק, הוא נוטה יותר לצבעים כהים, ובמיוחד חומים. בחירת הצבע של הדלת מאפשרת לכם לעצב את הבית שלכם על פי השקפת עולמכם: עיצוב בנוסח עתיק או מודרני.

צורת הפיתוחים על הדלת ועיצוב המשקופים מעידים על סגנון העיצוב

בעוד אשר הפרמטר הראשון, ציר הזמן, עסק באנכרוניסטיות של העיצוב, כעת הגענו לדבר על הסגנון. גם בעת העתיקה וגם בזמנים המודרניים הושפע האדם משני סגנונות: כפרי או בורגני. בסגנונות הכפריים ה- DISTANCE בין האדם למבנה קרוב, והראשון צריך להרגיש "בבית" כאשר הוא נמצא בתוך האחרון. הרגשת החמימות הזו קלה מאד לייצור אם מתבססים על הצורה העגולה. דלת שהמשקוף שלה עגול או חלון שהפרופיל שלו גלילי מרגיעים כל מבקר, לקוח או אורח, וגורמים לו להרגיש הכי בבית בעולם, גם בסביבה בה המחירים יקרים במיוחד. כאשר הסגנון הוא בורגני, לעומת זאת, החמימות לכשעצמה אינה מספיקה בשביל לייצר את האווירה המיוחלת. יש צורך בחידוד כל פינה בבית, והפיכתה למשוננת במיוחד. לדוגמה, במשקופי דלתות מומלץ לבחור במשקוף מסגרת, ואם אפשר – אז במשקוף מדורג עם 2 יחידות משקוף בכל דופן. אותו דבר בפיתוחים על הדלתות שצריכים להיות עגולים או חצאי עיגול.


השארת תגובה